Ikona telefonu +420 210 012 222 Po - Pá 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyzkoušejte náš
e-shop »

Domeček na bazenovou filtraci

Domek u bazénu
Publikované 07.03.2024 08:00

Nejlepší způsob, jak strávit horké letní dny, je někde u vody – na tom se asi shodne mnoho z nás. A mít vlastní bazén na vlastní zahradě je snem většiny z nás. Pokud jste na cestě k jeho uskutečnění, pravděpodobně už víte, že nejde jen o bazén. Potřebujete také bazénovou technologii, jejímž základem je bazénová filtrace. Kam ale všechny součásti bazénové techniky a bazénové příslušenství umístit? Přece do zahradního domku!

Domek na filtraci

Kromě výběru správného typu bazénu a ideálního místa pro jeho umístění je další důležitou otázkou, kam instalovat bazénovou filtraci. Bez filtrace byste za pár dní měli na zahradě místo bazénu bahnitý rybník plný řas a mikroorganismů. Ať už se rozhodnete pro jednodušší kartušovou filtraci, nebo pro účinnější a výkonnější pískovou filtraci, je třeba při jejím umístění dodržet několik důležitých pravidel.

5 pravidel na umístění bazénové filtrace

1. Vzdálenost od bazénu

Bazénová filtrace by neměla být ani příliš blízko bazénu (z bezpečnostních důvodů), ani příliš daleko od bazénu (aby nedocházelo ke zbytečným tlakovým ztrátám). Ideální vzdálenost filtrace od stěny bazénu je 3 metry.

2. Chráněný a přístupný prostor

Filtrace by měla být umístěna na snadno přístupném místě a chráněna před deštěm i přímým sluncem, aby nedošlo k poškození nebo přehřátí čerpadla.

3. Správná poloha čerpadla

Čerpadlo by mělo být umístěno vodorovně a zároveň pod hladinou vody v bazénu – tak, aby do něj mohla proudit voda (tím se zabrání sání vzduchu, které by mohlo čerpadlo poškodit).

4. Vhodný podklad

U všech typů filtrace musí být substrát vodorovný; u pískové filtrace by to měl být štěrk nebo beton. Součástí betonového podkladu by měl být také odvodňovací kanálek nebo rošt s napojením na odpadní potrubí.

5. Připojení k rozvodné síti

Pro provoz čerpadla je nutná elektrická přípojka (230 V) a zásuvka musí být vybavena vhodným proudovým chráničem.

Ideální prostor pro bazénovou techniku

Ideálním prostorem pro filtraci a bazénovou technologii je montovaný zahradní domek. Toto řešení má několik výhod:

  • Zahradní domek přirozeně vytváří prostor, který je snadno přístupný a zároveň chráněný – před deštěm, sluncem i neposednými dětmi. V izolovaném zahradním domku navíc můžete bezpečně zazimovat čerpadlo bazénové filtrace.
  • U montovaného zahradního domku GARDEON si můžete zvolit rozměry, které potřebujete nejen pro umístění bazénové filtrace, ale také pro uložení všeho ostatního, co budete používat k údržbě bazénu – od bazénové chemie přes síť nebo solární plachtu až po bazénový vysavač.
  • Zahradní domek s bazénovou technologií lze snadno postavit na místě, které je optimální nejen pro filtraci, ale i pro dostupnost dalšího bazénového vybavení.
  • Pod montovaným zahradním domkem je třeba připravit stejný podklad, jaký je potřeba pro bazénové filtrační čerpadlo. Nemělo by se zapomenout na napojení na odpadní potrubí, stejně jako na výšku vody pro umístění čerpadla pod hladinou vody (u nadzemních bazénů to nebude problém).

Místo pro vše potřebné u bazénu

Systém na čištění vody v bazénu však není jedinou věcí, kterou budete potřebovat, abyste udrželi svůj bazén v dobré kondici a mohli se v něm co nejlépe koupat. I v tom má zahradní filtrační domek velkou výhodu – nemusí se jednat o jednoúčelový prostor. Je to také ideální místo pro uložení dalšího užitečného, ale objemného bazénového příslušenství – například bazénového vysavače nebo solární plachty, která v noci chrání vodu v bazénu před únikem tepla a přes den ji pomáhá ohřívat. Vše, co potřebujete pro svůj bazén, tak budete mít přehledně na jednom místě. Navíc zde můžete uzavřít, uzamknout nebo umístit mimo dosah dětí bazénovou chemii a veškerá nebezpečná zařízení.

A v dostatečně prostorném zahradním domku, doplněném přístřeškem, si můžete vytvořit i dokonalé zázemí pro svůj bazén. Uvnitř domku můžete odložit vše, co byste neradi nosili dovnitř (například nafukovací kola a hračky, bez kterých se děti ve vodě neobejdou), a na lehátkách ve stínu pod přístřeškem si můžete odpočinout od příliš pálícího slunce.

Montovaný zahradní domek GARDEON si můžete sami navrhnout tak, aby vyhovoval nejen vašim prostorovým nárokům, ale také aby zapadl do vašeho okolí. A nejlepší na tom je, že jej lze postavit rychle – stačí pro něj připravit vhodný základ. Jeho montáž pak našim zkušeným řemeslníkům zabere jen několik hodin.

Zdroj fotek (Photo source):
Gardeon