Ikona telefonu +420 210 012 222 Po - Pá 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyzkoušejte náš
e-shop »

Pergola GARDEON

Konfigurovat svoji pergolu GARDEON

Stín, pohoda i elegance

Co může být lepší, než si sednout v létě na zahradu do stínu se sklenkou něčeho studeného a užívat si volno? Pokud máte zahradu, potřebujete už jen to příjemné místo ve stínu. A přesně to vám poskytnou naše montované pergoly, které vás ochrání nejen před pálícím sluncem, ale i před letní přeháňkou, mrholením, větrem či nevítanými pohledy zpoza plotu.

S našimi ocelovými montovanými pergolami můžete mít za velmi rozumnou cenu chráněné místo například na zahradní posezení s rodinou a přáteli. Jde přitom o praktické a zároveň estetické řešení s moderním designem.

Minimalistický design

Základem našich pergol je totiž robustní samonosná konstrukce, kterou tvoří 4 nebo 6 sloupů ze žárově pozinkované oceli o rozměrech 100 × 100 mm, a plochá střecha elegantně ukončena atikou. Taková konstrukce umožňuje mimořádně rychlou realizaci za velmi příznivou cenu, přičemž hotová pergola je odolná a trvanlivá.

Z typické konstrukce našich pergol vychází i jejich čistý, elegantní design. Možnosti standardního provedení přitom rozšiřují designové řešení pergol GARDEON. Například barevnost konstrukce si můžete vybrat ze čtyř odstínů – bílou, hnědou, antracitovou nebo bílý hliník.

Pergoly GARDEON lze doplnit i o designové výplně, umístěny dle vašeho přání – tak, aby pod zastřešením vytvořili například místo chráněné před větrem nebo před pohledy od sousedů. Výplně tvoří dřevěné laťování, které může být ošetřeno bezbarvým olejem nebo nátěrem v odstínu červeného smrku či v antracitové barvě.

Izolovaná střecha, kterou oceníte zejména během horkých dní

Možnosti praktického využití rozšiřují pro prémiové pergoly GARDEON i různé varianty zastřešení. Vedle ploché střechy s permanentní ocelovou konstrukcí a krytinou z trapézového plechu je za příplatek dostupná také zateplená střecha Gardeon Thermopanel.

 

U střechy Gardeon Thermopanel je integrovaná progresivní izolace z PIR pěny, která zlepšuje její tepelněizolační i zvukověizolační vlastnosti a zároveň zvyšuje stabilitu a pevnost přestřešení (dokud nosnost základní střechy je 125 kg / m2, u Gardeon Thermopanel střechy lze zvýšit až na 250 kg / m2). Standardně dodáváme střechy Gardeon Thermopanel v bílé barvě, která ještě více eliminuje přehřívání, barevnost nosníků je však možné sladit s barvou sloupů pregoly.

Tým, který si žádá pod pergolou více světla, zase umíme nabídnout prosvětlené řešení – standardní krytinu z trapézového plechu zkombinujeme s pásy z průhledného polykarbonátu.

Praktickým prvkem jsou i výškově nastavitelné sloupy, které si můžete objednat za doplatek 1250 Kč za sloup. Díky tzv. HAP systému, který umožňuje vysouvání ve spodní části sloupu, se dají vyrovnat výškové rozdíly v podkladu až do 15 cm.

Všechny naše montované pergoly jsou vyrobeny z kvalitních certifikovaných materiálů, což zaručuje jejich dlouhou životnost – žárové pozinkování poskytuje všem ocelovým prvkům spolehlivou a dlouhodobou ochranu a spolu s povrchovou úpravou zajišťuje jejich vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům.

Vedle odolnosti je zároveň velkou výhodou našich konstrukcí i bezúdržbovost. Pergolu od nás nemusíte natírat ani jinak ošetřovat, stačí jen případné ušpinění očistit vodou, například pomocí tlakového čističe.

Plochá střecha pergoly může být vyspádovaná:

 • dozadu (standard)
 • dopředu
 • na levou stranu
 • na pravou stranu

Výška spádu (rozdíl mezi dvěma protilehlými stranami s nejmenší a největší výškou) je 13 cm.


Podívejte se níže na všechny možnosti úprav a doplňků a nechte si od nás vypracovat nezávaznou cenovou nabídku na montovanou pergolu.


 

V základní ceně je zahrnuto

 • Typizované rozměry pergoly podle našeho ceníku
 • Nosníky v práškové RAL barvě 9016 BÍLÁ (možnost doplatku na RAL: hnědá - 8029, antracitová - 7016, bílý hliník - 9006)
 • Kompletní střešní konstrukce - ocelové nosníky, trapézová střešní krytina MASLEN a atika
 • Dvojité žárové pozinkování kovové konstrukce stavby
 • Vnější povrchová úprava sloupů - akrylátová Švýcarská omítka KABE Permuro nebo prášková barva RAL
 • Spojovací materiál a kotevní technika švédského výrobce ASTON
garáže na mieru podľa vašich predstáv
Konfigurovat svoji pergolu GARDEON

ROZMĚRY

Základní rozměr pergoly s plochou střechou je 2000x2000mm, se světlou výškou 2290mm, se spádem střechy 2440 / 2310mm.

Na základě vašich požadavků je pergolu možné rozšířit do šířky, hloubky a výšky. Informace o všech kombinacích typizovaných rozměrů najdete v našem konfigurátoru.

Světlá výška [mm]: 2160, 2290, 2420 (max. výška cca. 2800)
Hloubka [mm]: 2000, 2500, 3000, 3500, 4000
Šířka [mm]: 2000, 3000, 3500, 4000, 4500, 5000, 5800

PRÁŠKOVÉ BARVY RAL

Základní práškové barvy RAL: bíla – 9016, hnědá – 8029, antracitová – 7016, bílý hliník – 9006.

ATIKA - vrchní krycí plech

Atika je vrchní krycí dekorační prvek pergoly s moderní povrchovou vrstvou PVC.

Základní barvy atiky: bílá, hnědá, antracitová, cihlová

GARDEON THERMOPANEL KRYTINA - doplatková výbava

Designovou střechu thermopanel s izolací, ze spodní strany pohledově impregnovanou bílým nástřikem. Zabraňuje přehřívání střechy, kondenzaci a nepříjemnému zvuku v případě silného deště.

Gardeon Thermopanel krytina dodávaná pro přístřešky s plochou střechou vyniká vysokou stabilitou a pevností:

 • nosnost střechy je 125 kg / m2
 • dá se zvýšit až na 250 kg / m2

V nabídce jsou 3 barvy izolované krytiny: bílá, hnědá, antracitová.

KRYTINA

Standardní krytina dodávaná pro pergoly s plochou střechou je pozinkovaná krytina trapézového profilu.

V nabídce jsou 4 barvy strešní krytiny, ve stejných barvách jako atika: bílá, hnědá, antracitová, cihlová.

Dřevěné výplně

Stěny, které chcete mít uzavřené, doplníme trendovou výplní s dřevěným laťováním.

KOVOVÉ VÝPLNĚ

Trendová výplň s atraktivním kovovým dekorem pro maximální pocit soukromí.

OMÍTKA

Použitím švýcarské akrylátové omítky KABE tvoří naše pergoly dokonalou imitaci zděných staveb. V nabídce máme 9 základních barev omítek a více než 300 designových barev z palety KABE, čímž pergolu sladíme s vaším okolím.

Základní barvy omítky (bez doplatku): bílá, písková, kukuřicová, béžová, cihlová, hnědá, světle šedá, tmavě šedá, zelená.

Jakýkoliv nestandardní rozměr pergoly mimo typizovaných rozměrů s vámi rádi prokonzultujeme.

Zavolejte na infolinku +420 210 012 222 nebo váš požadavek pošlete prostřednictvím e-mailu na info@gardeon.cz. Nezapomeňte prosím přiložit jednoduchý náčrt půdorysu (uveďte rozměry) a cenovou kalkulaci od nás obdržíte do jednoho pracovního dne zcela zdarma. Těšíme se na váš zájem!

Více fotografií najdete na našem Facebooku | GARDEON