Ikona telefonu +420 210 012 222 Po - Pá 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyzkoušejte náš
e-shop »

Jak probíhá montáž špičaté střechy na garáž?

Montované plechové garáže GARDEON mohou mít nejen plochou, ale i špičatou střechu. Zajímá vás, jak přesně vypadá, z čeho je postavená a jak se montuje? Podívejte se, jak probíhala stavba naší vzorové garáže se špičatou střechou.Tento typ staveb se hodí zejména k venkovským rodinným domům s podobným tvarem zastřešení. Šikmá střecha má však i praktické výhody – díky většímu sklonu optimálně odvádí dešťovou vodu a výborně zvládá i zatížení sněhem.

Chtěli byste vědět, jak bude probíhat montáž podobné garáže na vaší zahradě? Podívejte se, jak jsme stavěli garáž se šikmou střechou v našem showroomu v Turčianskom Ďure. Pokud jste zvědaví i na výsledek, budeme rádi, pokud se přijdete podívat osobně.

Celá stavba začíná stejně, jako u jiných typů garáží – sestavením samonosných stěnových panelů na připraveném podkladu. (Jak probíhá montáž garáže se můžete podívat na této podstránce). Konstrukce špičaté střechy se však od ploché liší.

Video z montáže špičaté střechy.

 

Nosnou konstrukci špičaté střechy tvoří příhradové nosníky z pozinkovaných ocelových profilů. Základní tvar profilů spolu s příhradovou formou nosníku dávají celé střeše mimořádnou pevnost a vysokou stabilitu, kvalitní galvanické pozinkování zas dlouhodobě chrání kovové prvky před nepříznivými vlivy vlhkosti a teplotních změn.

Montážníci upevní v pravidelných rozestupech střešní nosníky k obvodovým stěnám garáže. Střecha je díky tvaru nosníků vyspádovaná vždy souměrně, a to buď standardně – na levou a pravou stranu, nebo atypicky – dopředu a dozadu. Sklon špičaté střechy závisí na velikosti garáže a může být 27 °, 20 ° nebo 16 °.

Oba konce střechy se uzavřou štítovými stěnami. Ty jsou, stejně jako stěnové panely, zhotovené ze stabilního ocelového plechu a přesně připravené ve výrobě. Jejich součástí jsou i povrchové úpravy – designový nástřik bílou barvou na vnitřní straně a odolná akrylátová omítka na fasádě.

Na závěr se štítové panely a jednotlivé střešní nosníky navzájem spojí ocelovým profilem v hřebeni střechy. Tím se celá nosná konstrukce střechy převáže, ztužuje a zavětří.

Dalším krokem je montáž střešní krytiny. Aby se zajistila maximální odolnost proti povětrnostním vlivům, špičaté střechy garáží GARDEON mají dvouplášťovou plechovou krytinu.

Nejdříve se na nosníky uloží a přišroubuje vnitřní vrstva krytiny, kterou tvoří pozinkovaný trapézový plech. Jednotlivé pláty vnitřní krytiny se ukládají vodorovně.

Následuje vnější plechová krytina s tradičním střešním profilem. Tyto pláty se na střechu namontují svisle. Takové „křížové uložení“ jednotlivých vrstev krytiny vytvoří mimořádně pevnou plochu, která odolá i extrémnímu počasí.

Vnější krytina zároveň určuje vzhled střechy. Na výběr je samozřejmě několik barevných variant.

Na závěr se namontují okapové žlaby a svodové roury, kterými se bude odvádět srážková voda ze střechy, a okraje střešní krytiny se na štítových stranách a v hřebeni elegantně začistí oplechováním ve stejném odstínu.

Špičatá střecha je hotová. Stačí osadit garážovou bránu a auto může parkovat.

I při tomto typu montovaných plechových garáží určitě oceníte nejen jejich vzhled a kvalitní zpracování, ale také jejich variabilitu. Kromě garáže pro jedno auto si můžete zvolit i dvojgaráž, nebo zkombinovat garáž se zahradním domkem či přístřeškem. Rozměry stavby se samozřejmě dají upravit podle vašich představ.

Jste zvědaví, jak to všechno vypadá zblízka? Přijďte k nám na návštěvu! V našem showroomu v Turčianskom Ďure si můžete vše prohlídnout do detailu a živě.