Ikona telefonu +420 210 012 222 Po - Pá 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyzkoušejte náš
e-shop »

Jaký rozměr dvojgaráže zvolit?

POSTAVIT SVOJI GARÁŽ

Co je třeba vzít v úvahu u dvojgaráže, aby měla ideální rozměry?

Pokud máte nebo plánujete mít v rodině dvě auta, měli byste pamatovat na to, kde je budete parkovat. Samozřejmě, pro bezpečnost a životnost auta, a také pro vaše pohodlí, je ideálním řešením garáž. Postavit rovnou dvojgaráž, která již bude připravena pro dvě vozidla, je přitom výhodnější než stavět postupně dvě garáže. I když je druhé auto jen plánem do budoucna, jistě nebude problém najít pro větší garáž dočasně jiné praktické využití.

Jak zvolit ty správné rozměry dvojgaráže? Abyste určili optimální velikost, je potřeba zohlednit tři faktory: využívání vnitřního prostoru garáže, rozměry garážové brány a prostorové možnosti vašeho pozemku.

V první řadě byste měli mít ujasněné plány, jak chcete garáž využívat. Kromě parkování auta, respektive dvou aut, v ní můžete mít místo i na motorku, na uložení kol, či na odkládání sekačky nebo zahradního nářadí. Část velké garáže může sloužit také jako domácí dílna. Naše montované dvojgaráže s hotovou omítkou se dají doplnit i o praktický přístřešek, který můžete využívat nejen na parkování či jako chráněný odkládací prostor, ale i jako altán.

Minimální šířka garáže zároveň souvisí s typem a velikostí zvolené garážové brány. Na dvojgaráž si můžete vybrat buď dvě běžné, tedy užší brány, nebo jednu širokou. Například šířka oblíbených sekčních garážových vrat v naší nabídce je minimálně 2 375 mm a maximálně 5 000 mm (konkrétní škálu rozměrů najdete v konfigurátoru). Na základě zvoleného rozměru brány si můžete vybrat šířku dvojgaráže z našich prefabrikovaných stěn od 5 000 mm do 5 800 mm, respektive od 2 × 2 900 mm po 2 × 4 500 mm.

Požadavky na odkládací prostor můžete zohlednit při výběru hloubky garáže. Typizovaná hloubka garáží v naší nabídce začíná od 5 020 mm, ale pokud potřebujete uskladnit zimní a letní pneumatiky, kola a další sportovní potřeby, sekačku, kolečko a tak podobně, v takovém případě vám minimální rozměry stačit nebudou. Vhodnější bude hloubka dvojgaráže alespoň 5 860 mm, na výběr jsou však typizované boční stěny až do hloubky garáže 8 740 mm.

Veškeré podrobnosti a typizované rozměry si můžete jednoduše a přehledně navolit v našem konfigurátoru.

Samozřejmě, důležité je zvážit rozměry nejen z hlediska vnitřního prostoru v garáži, ale i vzhledem k velikosti vašeho pozemku a možnosti umístění garáže na parcele (například před domem nebo vedle domu). Pokud vám to pozemek umožní, doporučujeme raději se volbě minimálních rozměrů vyhnout. Toto rozhodnutí časem jistě oceníte. Větší garáž GARDEON přitom nepřináší větší problémy s dopravou či montáží a větší rozměry u nás neznamenají ani mnohem vyšší cenu. Přesvědčte se sami a vyzkoušejte náš inteligentní ceník.

U montovaných garážích GARDEON si můžete jednoduše vybrat z typizovaných rozměrů – šířky a délky, které jsou optimálně přizpůsobeny danému typu garáže a zároveň vycházejí z doporučení normy. Světlá výška, tedy vzdálenost od podlahy po strop, je stanovena na základě obvyklých požadavků na garáže. Na výběr konkrétních rozměrů dle vašich potřeb můžete využít náš přehledný konfigurátor, ve kterém se dají navolit doporučené standardní rozměry v několika desítkách kombinací.

Nevybrali jste si ze standardní nabídky? Montovaná garáž GARDEON může mít i atypické rozměry – možnosti jsou opravdu široké. Pokud máte na garáž specifické požadavky nebo jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte nás. Pošlete nám vaše požadavky a naši manažeři vám s výběrem nejvhodnější garáže ochotně pomohou.

Půdorysná plocha dvojgaráže obvykle přesahuje 25 m2, což je mezní hodnota pro drobné stavby, stanovena stavebním zákonem (Zákon o územním plánování a stavebním řádu 50/1976). Nesplňuje tedy definici drobné stavby, při které stačí ohlášení stavebnímu úřadu (tzv. Ohláška). Na výstavbu dvojgaráže budete proto potřebovat stavební povolení. Protože však jde o jednoduchou stavbu, můžete využít spojené územní a stavební řízení, které je administrativně méně náročné a trvá kratší dobu. Projekt, který je třeba připojit k žádosti o územní rozhodnutí a stavební povolení, od nás dostanete už při objednání garáže.


Neumíte se rozhodnout nebo potřebujete poradit? Napište nám nebo zavolejte. Rádi vám se vším pomůžeme, případně vyhotovíme projekt na montovanou garáž na míru, přesně podle vašich potřeb.

POSTAVIT SVOJI GARÁŽ