Ikona telefonu +420 210 012 222 Po - Pá 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyzkoušejte náš
e-shop »

Jak probíhá montáž řadové garáže?

Za 2 dny hotovo!

Potřebujete bezpečně parkovat 3, 4, nebo více aut? Jsou součástí vašeho vozového parku i velká nákladní auta, pro které by se vám hodila spolehlivě chráněna parkovací místa? A potřebovali byste je co nejdříve? Tak pak jsou pro vás ideální volbou řadové garáže GARDEON, které nabízí naše rodinná firma – pevnou montovanou stavbu s dohodnutými rozměry umíme zrealizovat doslova za několik hodin. Stabilní ocelová konstrukce přitom poskytne spolehlivou ochranu pro všechna vozidla i vybavení, které bude uvnitř. K výhodám našich montovaných řadových garáží patří i cena, která je při hromadné výstavbě velmi příznivá.

Chtěli byste vědět, jak bude montáž vaší garáže probíhat a co vás při ní čeká? Podívejte se na výstavbu garáží v Trenčianských Teplicích, kterou naše parta montážníků zvládla za dva dny.


Dříve, než se montážníci pustí do stavby, musí být připraven stabilní podklad, do kterého se konstrukce garáží ukotví. Vhodná je například vodorovná betonová plocha s dohodnutými rozměry a parametry.

Ve stanoveném termínu přivezeme na určené místo vše potřebné – od konstrukčních dílů přes spojovací materiál až po montážní nářadí. Jelikož vše dovezeme na malých nákladních autech do 3,5 tuny a při montáži nepoužíváme těžkou techniku, ani při výstavbě velkých řadových garáži nepotřebujeme zvláštní plochu a neomezíme dopravu v okolí.

Panely, které budou tvořit stěny garáže, vynosí naši montážníci ručně na připravený podklad.

Samonosné stěnové panely se vedle vynášení zároveň průběžně stavějí na správné místo a postupně se navzájem spojují, takže garáž doslova roste před očima.

Všechny montážní díly jsou do detailu a přesně připravené ve výrobě, a to včetně povrchových úprav z vnější i vnitřní strany stěnových panelů. V případě potřeby mohou být dle dohody ve stěnách garáže předem přichystané i otvory na okna, světlíky či dveře.

Vnější povrch ocelových stěn je již z výroby upravený odolnou akrylátovou omítkou, díky čemuž jsou montované garáže GARDEON na první pohled k nerozeznání od zděných staveb. Jejich realizace je však na rozdíl od klasického zdění velmi rychlá a čistá.

Po sestavení obvodových stěn se nad otvory pro garážovou bránu osadí horizontální čelní panely. Ty uzavřou a zpevní jednotlivé stěnové konstrukce.

Následuje kontrola přesnosti umístění. Když je vše na správném místě, stěnové panely se ukotví k podkladu. Jelikož pracujeme s profesionálním akumulátorovým nářadím renomované značky HILTI, při práci se obejdeme bez elektrické přípojky.

Spojovací a kotvící prvky z kvalitní vysokopevnostní pozinkované oceli přispívají ke stabilitě a odolnosti celé montované konstrukce. Její parametry jsou ověřeny statickým výpočtem.

V případě potřeby se ke stěnám doplní další konstrukční prvky podle statického návrhu. Například při větších roztečích velkoprostorových garáží bývá součástí střešní konstrukce i podélný ocelový nosník podepřen sloupky.

První večer stojí stěny garáží pevně na svém místě, ráno se bude v práci pokračovat.


Dalším krokem je montáž nosné konstrukce střechy. Její základ tvoří příčné nosníky z ocelových I profilů, které se podle projektu přišroubují ke stěnám garáže nebo k podélným nosníkům.

Trvanlivou povrchovou úpravu všech prvků kovové konstrukce tvoří dvojité žárové pozinkování, které je dlouhodobě chrání před nepříznivými vlivy.

Na konstrukci z I nosníků se upevní trapézová střešní krytina, která se po obvodu začistí atikou.

Vedle montáže střešní krytiny se už pracuje i na osazení garážové brány – upevní se jejich kotvící prvky a vodicí systém.

Další členové montážního týmu zároveň osadí do stěn garáží objednané příslušenství, jako jsou okna či boční dveře.

Stavba se blíží do finále – následuje osazení garážové brány (v tomto případě sekční). Samozřejmě, každou bránu je třeba přesně nastavit a spojit s pohonem, aby vše fungovalo tak, jak má.

Už jen doladit poslední detaily, a praktická řadová garáž, která má zároveň i estetickou kvalitu, je hotová.

Montáž řadových garáží v Novým Měste nad Váhem