Ikona telefonu +420 210 012 222 Po - Pá 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyzkoušejte náš
e-shop »

Příslušenství a doplňky k pergolám

Postavit svoji pergolu

Široké možnosti pro splnění různých požadavků

Hledáte chytré řešení pro vytvoření chráněného místa na zahradě, vhodného k odpočinku či posezení s rodinou a přáteli? Právě jste ho našli. Naše ocelové montované pergoly jsou praktické, trvanlivé, estetické a díky množství variací všestranné. To vše navíc nabízejí za velmi příznivou cenu.

Všechny naše montované pergoly jsou vyrobeny z kvalitních certifikovaných materiálů, což zaručuje jejich dlouhou životnost. Jejich základem je robustní samonosná konstrukce, kterou tvoří 4 nebo 6 sloupů ze žárově pozinkované oceli o rozměrech 100 × 100 mm, a plochá střecha elegantně ukončena atikou.

 

Dvojité žárové pozinkování přitom poskytuje všem ocelovým prvkům pergoly spolehlivou a zejména dlouhodobou ochranu. Spolu s povrchovou úpravou v omítce nebo v moderní práškové barvě dle vzorníku RAL, zajišťuje jejich vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům. Všechny pergoly z naší nabídky jsou vhodné do našich klimatických podmínek.

Vedle odolnosti a dlouhé životnosti konstrukce vás určitě potěší i její bezúdržbovost. Pergolu od nás nemusíte natírat ani jinak ošetřovat. Případné ušpinění stačí očistit vodou se saponátem, nebo například pomocí tlakového čističe.


Podívejte se níže na všechny možnosti úprav a doplňků a nechejte si od nás vypracovat nezávaznou cenovou nabídku na montovanou pergolu.


 

Postavit svoji pergolu

Kovová výplň bez údržby

Trendová kovová výplň, která nepotřebuje údržbu

Efektní kovové výplně, které mohou plnit například funkci exteriérových dělících prvků či designových zástěn, jsou v moderní architektuře stále populárnější. Nyní je najdete i v nabídce naší firmy – výplňové panely jsou vyrobeny z tvarovaných ocelových profilů, které jsou ve standardním provedení žárově pozinkované. Následně se na profily nanáší prášková barva s jemnou strukturou, která vytváří povrchovou úpravu odolnou proti poškrábání (nejoblíbenějším odstínem je RAL 7016 – antracit).

Kovové výplňové panely nabízíme ve velikosti od rozměru 1000 x 1900 mm a 1200 x 1900 m m (šířka x výška), jednotlivé vodorovné elementy mají tloušťku 19 mm a výšku 90 nebo 110 mm.

Trendové kovové výplně efektně dotváří design našich montovaných staveb GARDEON. Představují přitom nejen elegantní, ale i cenově výhodné a trvanlivé řešení – garantujeme jejich dokonalou odolnost proti vnějším vlivům a jednoznačnou bezúdržbovost. To znamená, že ani v budoucnu nebudete muset obnovovat jejich povrchovou úpravu.

DESIGNOVÉ DŘEVĚNÉ VÝPLNĚ

Soukromí a komfort si můžete zvýšit pomocí stěnových výplní, které vám osadíme na požadovaná místa mezi sloupy. Výplně tvoří trendové vodorovné laťování ze smrkového dřeva, které je v základní variantě ošetřené olejem.


Ošetření ochranným olejem na dřevo je zahrnuto v ceně výplně.

STŘECHA GARDEON THERMOPANEL

Střecha Gardeon Thermopanel má sendvičovou konstrukci z Thermopanelů s integrovanou izolací z progresivní PIR pěny. To zlepšuje její tepelněizolační vlastnosti a zároveň zvyšuje stabilitu a pevnost přestřešení (nosnost základní střechy je 125 kg / m2, u střechy Gardeon Thermopanel se dá zvýšit až na 250 kg / m2).


Doplatek na střechu Gardeon Thermopanel začíná na sumě od 1000 Kč s DPH/m2 (výsledná cena se vypočítává v závislosti od velikosti pergoly).

TRAPÉZOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA S ÚPRAVOU DRIPSTOP

Praktické vlastnosti montovaných pergol rozšiřují také různé varianty zastřešení. Vedle ploché střechy s permanentní konstrukcí z ocelových nosníků a střešní krytinou z trapézového plechu, vám nabízíme i standardní krytinu s povrchovou úpravou DRIPSTOP.

Antikondenzační fólie DRIPSTOP je vyrobena z nespočetného množství mezi sebou propojených PES vláken. Mezi těmito vlákny existují malé komůrky. Jejich účelem je uchovávat kondenzát do té doby, dokud se po venkovním oteplení opět nevypaří zpět do prostoru (cca 500 g / m2 za 6 hodin). Úsporné řešení na problémy kondenzace pro pergoly s neizolovanou střechou.


Doplatek na systém DRIPSTOP je 200 Kč s DPH/m2.

POLYKARBONÁTOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA

Další možností je prosvětlení prostoru pod pergolou. Zejména pod většími pergolami totiž může být nedostatek přirozeného denního světla, čemuž se dá šikovně předejít vložením průhledných částí střešní krytiny. Pro tento účel nabízíme optimální řešení – možnost vložení pásů z odolného polykarbonátu.


Doplatek na polykarbonátovou střešní krytinu je 875 Kč s DPH/m2.

HAP SYSTÉM

Ocelové sloupy jsou kromě standardního provedení dostupné také ve výškově nastavitelné variantě s HAP systémem. Jedná se o výsuvné pantofle přístřešku, které jsou schované v v samotném nitru sloupu pergoly. V případě výškových nerovností lze botičku výškově nastavit až do 15cm.


Doplatek na HAP systém je 1250 Kč s DPH/1 sloup (pokud tedy pergola stojí na 4 sloupech, doplatek činí 5000 Kč s DPH).

MOŽNOST VÝBĚRU RAL BARVY

Z jednoduché konstrukce našich pergol vychází i jejich čistý, moderní design. Barevnost té vaší si přitom můžete vybrat ze vzorníku RAL tak, aby ladila s domem či dalšími zahradními prvky. Líbila by se vám elegantní antracitová konstrukce, kterou by doplňovaly decentní hnědé výplňové panely? Žádný problém! Chtěli byste namísto standardních bílých střešních nosníků raději konstrukci v odstínu bílého hliníku? I na tom se můžeme dohodnout.


Barevné odstíny na míru pro vás rádi naceníme.

Video dřevěných výplní pro pergolu do záhrady


I při takové jednoduché zahradní stavbě jakou je pergola je tedy možností opravdu dost. Je jich na vás příliš a neumíte se rozhodnout? Kontaktujte nás, rádi vám s výběrem pomůžeme.

Zavolejte na infolinku +420 210 012 222 nebo váš požadavek pošlete prostřednictvím e-mailu na info@gardeon.cz. Nezapomeňte prosím přiložit jednoduchý náčrt půdorysu (uveďte rozměry) a cenovou kalkulaci od nás obdržíte do jednoho pracovního dne zcela zdarma. Těšíme se na váš zájem!

Více fotografií najdete na našem Facebooku | GARDEON