Ikona telefonu +420 210 012 222 Po - Pá 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyzkoušejte náš
e-shop »

Otázky a odpovědi

Z jakého materiálu je garáž vyrobena?

Montovaná garáž je vyrobena ze zesílených ocelových profilů, které jsou následně technologicky impregnovány speciální švýcarskou omítkou Kabe Permuro. Díky této technologii montované garáže s omítkou vypadají jako zděné. Profilované kovové stěny poskytují estetický vzhled.

Jaká je dodací doba garáže?

Standardní doba dodání garáže od závazné objednávky je 10 – 14 týdnů.

Je garáž standardně dodávána s omítkou?

Ano, každá garáž je přímo ve výrobě speciálně impregnovaná švýcarskou omítkou KABE PERMURO, k zákazníkovi je standardně dodávána včetně povrchové úpravy. Proto se nemusíte obávat nepořádku jako při stavbě zděné garáže.

Jaké barevné provedení omítek nabízíte?

Standardně máte možnost výběru z 8 základních barev omítky. Nadstandardně nabízíme vzorník speciálních doplatkových barev pro co nejlepší sladění garáže s vaším okolím.

Jak dlouho trvá montáž garáže?

Montáž ocelové garáže s omítkou trvá průměrně 6 hodin v závislosti na velikosti stavby. Garáž lze po montáži ihned plnohodnotně využívat.

Je potřeba stavební povolení?

Podle stavebního zákona č. 50/1976 Sb, § 139b článků 6, drobné stavby do 25 m2 vyžadují jednoduchou ohlašovací povinnost na vašem stavebním úřadě.

Jelikož jsou naše stavby montované, rozebíratelné a nejsou pevně spojeny se zemí, na některých úřadech tento fakt zohledňují a vycházejí našim klientům vstříc i při ohlašování větší stavby. Informujte se o této možnosti i na vašem stavebním úřadě!

Citace zákona:
„Drobné stavby jsou stavby, které mají doplňkovou funkci pro hlavní stavbu (např. Pro stavbu na bydlení, pro stavbu občanského vybavení, pro stavbu na výrobu a skladování, pro stavbu na individuální rekreaci) a které nemohou podstatně ovlivnit životní prostředí, a to

a) přízemní stavby, pokud jejich zastavěná plocha nepřesahuje 25 m2 a výška 5 m, například kůlny, prádelny, letní kuchyně, přístřešky, zařízení pro nádoby na odpadky, stavby pro chov drobného zvířectva, sauny, úschovny kol a dětských kočárků, čekárny a stavby sportovních zařízení,
b) podzemní stavby, pokud jejich zastavěná plocha nepřesahuje 25 m2 a hloubka 3 m, například sklepy, žumpy.

Jaký podklad pod garáž?

Mezi nejčastější podklady pod garáž patří:

1. jednoduchá betonová deska
2. betonový věnec se zámkovou dlažbou
3. věnec z betonových kostek
4. montáž na zemní vruty

Klienti si před samotnou montáží musí zajistit podklad pod garáž, na základě jejich vkusu a finančních možností. Výrobu podkladu pod garáž nezabezpečujeme!

Více informací o podkladech v sekci Technologie – Podklad pod garáž.

Mohu mít na garáži okna nebo dveře?

Ano. Stačí si vybrat z naší nabídky doplňků a příslušenství. Umístění okna a dveří necháme na vás.

Jaké garážové brány doporučujete?

Pro zákazníky doporučujeme německé garážové brány z nabídky společnosti Hörmann Slovensko. Nejčastěji se setkáváme s výklopnými a sekčními garážovými branami.
Výklopné brány Hörmann Berry jsou jednoduché na otevírání, dlouhodobě bezporuchové a vyžadují minimální nároky na údržbu.

Sekční brány Hörmann RenoMatic s elektrickým pohonem disponují elektrickým ovládáním, které oceníte zejména při nepříznivém počasí jako je déšť nebo sníh a z auta vystoupíte až přímo v garáži.

Potřebuji prostor pro kamion nebo jeřáb?

Naše garáže jsou montované, složené z jednotlivých elementů. Na svou přepravu nevyžadují velké nákladní vozy. Každou garáž přepravujeme užitkovým vozidlem do 3.5 tuny.
Bez problémů se dostaneme tam, kam váš osobní automobil. To je naše velká výhoda oproti betonovým prefabrikovaným garážím, na jejichž přepravu je třeba velké nákladní vozidlo vybavené jeřábem.

Potřebuji při montáži elektriku?

Montéři jsou vybaveni profesionální akumulátorovou technikou zn. HILTI.
Používáme AKU skrutovače, AKU vrtací kladiva, AKU rozbrušovačky a jinou AKU technologii. Z toho důvodu nejsme závislí na elektrice! Garáž můžeme postavit už před výstavbou nového rodinného domu, kde není elektrická přípojka.

Může se postavená garáž demontovat a přemístit?

Ano. Jelikož garáž není pevně spojena se zemí, v případě potřeby ji dokážeme kdykoliv demontovat a přemístit na předem připravený podklad.

Jaká je záruční doba na garáž?

Na garáže poskytujeme standardně záruku 2 roky. V případě potřeby poskytujeme našim zákazníkům záruční a pozáruční servis jako jediná firma v daném segmentu na Slovensku.