Na co myslet při realizaci zelené střechy?
Opět záleží na typu střechy. Protože extenzivní zelené střechy mají menší tloušťku, nemají ani vysokou hmotnost. Nekladou proto zvláštní nároky na dimenzování střešní konstrukce. Nemusí se po nich ani chodit, protože péče o ně se v podstatě neliší od péče o běžnou střechu. Extenzivní zelenou střechu lze tedy realizovat na většině budov, a to nejen na ploché střeše, ale dokonce i na šikmé konstrukci (se sklonem větším než 5°). Šikmé zelené střechy jsou však technicky náročnější, a tudíž i dražší.
Intenzivní zelené střechy mají větší tloušťku střešní vrstvy, a tedy i vyšší hmotnost. V takovém případě musí být nosná konstrukce připravena unést i váhu objemnějších rostlin a větší množství vody a musí být schopna zvládnout i zátěž osob pohybujících se po střešní zahradě a zahradní techniky. Takové zatížení samozřejmě klade zvýšené nároky na statiku a dimenzování střešní konstrukce. V souhrnu je tedy vytvoření tohoto krásného a užitečného prostoru spojeno také s vyšší finanční zátěží.
Jak si zrealizovat garáž nebo přístřešek se zelenou střechou?
Pokud chcete mít zelenou střechu například na garáži nebo přístřešku pro auto, není to pro montované stavby GARDEON žádný problém – stačí nás o svém záměru informovat a my připravíme konstrukci stavby tak, aby se zvýšené zatížení potřebných vrstev střechy snadno zvládlo.
Pro tyto typy staveb je samozřejmě ideální volbou extenzivní zelená střecha nebo lehká extenzivní střecha, a to i vzhledem k jejich relativně malému půdorysu. Nevyrostou na ní rajčata ani jahody, ale bude krásná a užitečná bez jakékoliv údržby. Za extenzivní zelenou střechu nezaplatíte majlant – ceny začínají na 1000 Kč za m2 (jedná se o cenu vrstev nad hydroizolací, protože skladba zelené střechy a běžné střechy se neliší).