Jak utěsnit garáž?
Ochraňte interiér garáže před vodou
Voda či vlhkost by mohly nadělat v garáži škody, nebo alespoň způsobit nepříjemnosti. Je tedy přirozené, že nikdo nechce po dešti vidět na podlaze garáže louže. Montovaná konstrukce všech našich ocelových staveb je dokonale těsná, určitě tedy není možné, aby se do ní dostala srážková voda přes spáry ve stěnách nebo netěsnosti v střešní krytině. Cestu pro pronikání vody do stavby nepředstavují v našich garážích ani otvorové výplně – garážové brány, boční dveře či plastová okna. Všechny prvky, které používáme, splňují totiž požadavky nejvyšší kvality a jejich dokonalá těsnost je proto samozřejmostí.
Jediným místem, kudy by mohla do garáže pronikat voda, je styk stěn a nesprávně zhotoveného podkladu. Jelikož spodní hrana stěn našich staveb je vždy dokonale rovná, na styku s případným nerovným podkladem hrozí vznik mezer a spár, přes které může do garáže zatékat. Proto je nanejvýš důležité připravit před montáží garáže kvalitní a vodorovný podklad.
Příčinou pronikání vody do garáže může být jedině nerovný podklad. Stěny montované stavby jsou vždy perfektně rovné, takže při jejich styku s nerovným podkladem vznikne nerovnoměrná mezera, kterou není možné utěsnit a kterou může dovnitř zatékat.
Za utěsnění styku montované stavby a podkladu nenese naše firma odpovědnost!
Důležitý je rovný podklad
Pokud si u nás objednáte montovanou ocelovou garáž, naše firma ji u vás v dohodnutém termínu smontuje za několik hodin. Před samotnou realizací však musíte připravit vhodný podklad. Ten může tvořit například betonová deska nebo zámková dlažba. V každém případě je však důležité, aby byl podklad ve vodorovné rovině a bez nerovností.
Tipy, jak připravit podklad pod montovanou garáž tak, aby byla stavba dokonale utěsněná:
Podklad ze zámkové dlažby
Pokud jste se rozhodli pro podklad ze zámkové dlažby, problém s utěsněním stavby máte vlastně vyřešen. I kdyby se totiž při dešti nějaká voda do garáže dostala díky dlažbě se na ploše podlahy neudrží – zámková dlažba totiž propustí vodu do podkladní štěrkové vrstvy a ta ji bezpečně odvede pryč. Vznik kaluží na podkladu ze zámkové dlažby tedy určitě nehrozí.
Podklad z betonu
Jak udělat betonovou základovou desku tak, aby byla dokonale rovná? Jednoduchý a efektivní způsob, jak vyrovnat nerovný betonový povrch, je použít kvalitní samonivelační stěrku. Tato hmota totiž samovolně vytváří hladký a vodorovný povrch, který můžete zatížit již po několika dnech, a je tak perfektním podkladem pod montované stavby. Při výběru vhodné samonivelační hmoty a realizaci vyrovnávací vrstvy přitom vždy postupujte podle návodu výrobce. (Důležité například je, aby byla stěrka vyrobená na stejné bázi jako podklad.)
Pokud chcete mít jistotu, že je garáž opravdu dokonale utěsněna, umístěte pod stěny stavby těsnění z asfaltových pásů. Tak se dovnitř určitě nedostane ani kapka!
Použití tekuté gumy Alfemy na betonový podklad
Vaše garáž už stojí, ale při přípravě podkladu jste udělali chybu? Máte mezi spodní hranou montované stavby a betonovým základem spáru, přes kterou dovnitř zatéká? V takovém případě je jedinou možností mezeru dodatečně utěsnit – například polyuretanovou pěnou nebo těsnícím spárovacím tmelem na bázi polyuretanu.
Potřebujete poradit?
Napište nám na e-mail info@gardeon.cz nebo zavolejte na infolinku +420 210 012 222 a my vám rádi pomůžeme s výběrem.